Analýza vlhkosti


Měření vlhkosti zdiva, domů a kompletní diagnostika staveb

Měření vlhkosti zdivaPro měření vlhkosti stavebních podkladů a zdiva používáme nejmodernější profesionální přístroj TROTEC T3000, který je koncipován pro nedestruktivní měření vlhkosti materiálu v různých tloušťkách a také pro měření jiných potřebných veličin, které jsou nezbytné pro určení celkových podmínek na dané stavbě (teplota, vlhkost vzduchu, rosný bod, teplota podkladu). 
Pro měření vlhkosti zdiva používáme senzory, které umožňují jak povrchové měření vlhkosti do 4 cm (TS 660 SDI), tak i objemové měření vlhkosti až do hloubky cca 30 cm (TS 610 SDI)!

Součástí přístroje je i software, který naměřená data dokonale vyhodnotí. Podle této analýzy můžeme snadno detekovat příčiny vlhkosti a navrhnout kompletní řešení pro odstranění vlhkosti v sanovaných konstrukcích.

Příčiny vlhkosti ve starém zdivu

Pro každou stavbu existuje správné a spolehlivé řešení. Pro jeho stanovení je vždy nutné provést důkladnou analýzu příčin pronikající vlhkosti a rozsahu škod způsobených těmito jevy. Tento průzkum je pak vodítkem pro navržení správného, osvědčeného a spolehlivého řešení prostřednictvím ucelené výrobkové řady INTRASIT® od firmy HAHNE. INTRASIT® je v Německu synonymem pro sanační systém s prvotřídní a dlouhodobě ověřenou kvalitou. Mnohdy unikátní a patentované výrobky společně s odbornou montáží jsou zárukou suchého a zdravého obytného prostředí i ve starých budovách.

 


Příčiny vlhkosti ve starém zdivu   Příčiny vlhkosti ve starém zdivu   Příčiny vlhkosti ve starém zdivu


Řešení příčin vlhkosti

Dokážeme spolehlivě řešit následující příčiny vzniku vlhkosti:

  • Vzlínání – příčinou je chybějící, nedostatečná nebo poškozená horizontální izolace. Stavební materiály fungují jako houba a nasávají vodu včetně rozpuštěných solí.
  • Zvýšená hladina spodní vody, akumulace srážkové vody
  • Kondenzace - vodní pára, která je přítomna v každé domácnosti, kondenzuje na studených površích (studené povrchy vznikají nedostatečnou izolací a tepelnými mosty).
  • Osmóza – časté průniky vlhkosti, které probíhají zpravidla společně se solí, způsobují její ukládání ve stavebních materiálech. Vlhkost se na povrchu odpařuje, ale sůl se ukládá a následně díky osmóze opětovně a ochotně sbírá vzdušnou vlhkost. Tento jev způsobuje další dodatečné škody na zdivu. Nejčastější soli ve zdivu jsou například sírany ze sádry, chloridy z posypových solí anebo dusičnany z močoviny.

Proces migrace solí

Proces migrace solí ve zdivu s kvalitním sanačním systémem – sůl kontrolovaně krystalizuje uvnitř omítky

Proces migrace solí

Proces migrace solí ve zdivu s běžnou omítkou – sůl krystalizuje na povrchu omítky a zdiva a způsobuje jejich destrukci

Sanace sklepů a vlhkého zdiva - sanační systém INTRASIT (2,94Mb)